מזה כמה עשורים הולכת קרן הלייזר ותופסת את מקומה ככלי יעיל במגוון רחב של תחומים. אחד התחומים היותר מוכרים שבהם קרן הלייזר גרמה למהפכה של ממש הינה תחום הסרת השיער. אמנם יש מגוון שיטות להסרת השיער, אבל הסרת שיער בלייזר היא ללא ספק המועדפת ביניהן. מהי בעצם הסרת שיער בלייזר ואיך היא מתבצעת? למי מתאימה הסרת השיער באמצעות קרן הלייזר? איך כדאי לבחור את אנשי המקצוע המתאימים ביותר לביצוע העבודה? כדאי לקרוא – כל התשובות בהמשך המאמר.

מה זה הסרת שיער בלייזר ואיך היא מתבצעת

הסרת שיער בלייזר היא בעצם הליך קוסמטי. מבחינה בריאותית הנוכחות של השיער איננה מוסיפה או גורעת, למעט במקרים נדירים. יחד עם זאת, לאורך ההיסטוריה השתרש מנהג של השרת שיער, בעיקר בקרב נשים אבל לא רק. קיימות כמה שיטות להסרת שיער:

  • הסרת שיער באמצעות עיסת סוכר: מדובר בשיטה מוכרת, כאשר עיסת הסוכר הדביקה לוכדת את השיער ומסירה אותו בצורה יסודית. היתרון – שיטת ההסרה הזאת ישימה מאד. החיסרון – הפעולה כואבת, והשערות צומחות אחרי זמן מה.
  • הסרת שיער באמצעות שעווה: מדובר באותו עיקרון, כאשר את עיסת הסוכר מחליפה שעווה חמה.
  • הסרת שיער בלייזר: הסרת שיער באמצעות מכשיר ייעודי, העושה שימוש בקרן הלייזר. זאת על מנת להסיר כמויות גדולות של שיער, בדרך כלל מאזור הגב או החזה. קרן הלייזר נספגת בפיגמנט החום ומסירה את השערה. היתרון – הסרת השיער בלייזר היא לרוב לצמיתות. החיסרון טמון בעובדה שהשיטה איננה מתאימה לכולם, בדגש על בעלי שיער בהיר.

איך בוחרים הסרת שיער בלייזר בהתאמה אישית

מאחר שמדובר בשיטה שיש לה היבטים רפואיים, העצה הראשונה היא לוודא שמי שמבצע את פעולת ההסרה של השיער הוא רופא. לחילופין, הסרת שיער בלייזר יכולה להתבצע על ידי איש מקצוע מיומן, בפיקוח רופא. כך עשויות להימנע בעיות מיותרות, כולל פגיעה בלתי רצויה במטופל. בנוסף, חשוב שאיש המקצוע יאפיין לפני ביצוע ההסרה את השיער של המטופל או המטופלת. זאת על מנת לעמוד אל נכון על הקשיים שעלולים להתעורר, ועל מידת ההתאמה של הטיפול למטופל הפוטנציאלי.

  1. מקצועיות: חשוב לבחור איש מקצוע מיומן לביצוע העבודה, ולא מי שאין לו ניסיון
  2. פיקוח רפואי: כאמור, הסרת שיער בלייזר מתבצעת על ידי רופא, או לכל הפחות בפיקוח רפואי צמוד.
  3. בדיקת התאמה: חשוב לבצע בדיקת התאמה לפני פעולת ההסרה. אין להתחיל את ההסרה ללא בדיקה כזאת.
  4. מיקום: כדאי שפעולת ההסרה תתבצע קרוב ככל האפשר לבית.
  5. מחיר: חשוב שמחיר ההסרה ינוע בטווח המחירים הסביר.

אם יש לך עניין לבצע הסרת שיער בלייזר, זה בהחלט המקום הנכון עבורך. כדאי ליצור קשר כבר כעת והמומחים שלנו יסייעו לך בדרך להשגת התוצאה הרצויה מבחינתך.


קרדיט תמונה PIXABAY