כשאנו מתכננים נסיעה לחו”ל, ישר אנו מכינים את כרטיס האשראי וחולמים על מסע שופינג מאתגר שנגמר ברגליים כואבות ושלל שקיות ממותגות. עם כל הכיף שבדבר, עדין ישנם כמה טעויות שכדאי להימנע מהן במהלך החופשה כדי שתוכלו לבזבז באין מפריע וגם לחזור לארץ ללא נקיפות מצפון. באופן כללי, בחו”ל מומלץ להסתובב עם כרטיס אשראי ולא עם מזומן, משום שזה יותר בטיחותי והרבה פחות מסורבל וגם את כרטיס האשראי אפשר לבטל במידה והוא נגנב, מה שאי אפשר לעשות אם נגנב לנו כסף מזומן. 

אז מה כדאי לדעת בנושא?

בדקו אם כרטיס האשראי תקף ביעד – פעמים רבות אנשים אינם בודקים אם כרטיס האשראי תקף ביעד אליו הם מעוניינים לנסוע, מה שיכול להיות בעייתי ברגע הנחיתה. כמובן שרוב כרטיסי האשראי תקפים כמעט בכל יעד, בעיקר אם מדובר על כרטיס אשראי בינלאומי, אולם חשוב לבחון את הנושא כדי למנוע עוגמת נפש. 

לעקוב אחרי החיובים – כדי שלא תופתעו בהגיעכם לארץ, מומלץ לבדוק מפעם לפעם את החיובים וכמובן לעקוב אחר ההוצאות, משום שקל מאוד ללכת לאיבוד בחו”ל, במיוחד בתקופה של סיילים. יש לזכור שכל שקל מצטבר, ולכן כדאי לרשום את ההוצאות וגם להיכנס לאתר של חברת האשראי ולבדוק היכן אתם עומדים.

במשיכת כסף, קראו את מה שכתוב על הצג – כאשר מושכים כסף מכספומט בחו”ל, חשוב מאוד לבדוק מה כתוב על הצג, מכיוון שיש לבדוק על איזה מטבע מחייבים אתכם. אם אינכם מבנים את השפה, כדאי לברר עם מישהו מהבנק שדובר אנגלית ויוכל לתרגם לכם. 

בדקו את מסגרת האשראי – כדי למנוע עוגמת נפש, בדקו מה מסגרת האשראי שלכם טרם הנסיעה. פעמים רבות אנו קונים וקונים בחו”ל, ומנגד קיימים תשלומים שמקטינים את מסגרת האשראי. מובן שניתן להגדיל את המסגרת דרך חברת האשראי או דרך הבנק טרם הטיסה. 

הכרטיס אבד או נגנב – במקרה של גניבה, יש להתקשר מידית לחברת האשראי, וכמובן שיש לשמור את מספר טלפון של ביטולים. במידה והכרטיס נבלע, יש לפנות לסניף הבנק עם תאריך ושעה שהוא בלע ולא לוותר. אם הבנק סגור, בררו את שעות הפתיחה וחזרו לסניף.