הרכיבה על קורקינט חשמלי הפכה זה מכבר לצורה מקובלת ביותר להתנייד ממקום אחד למשנהו, בעולם בכלל ובמדינת ישראל בפרט. הדבר נכון במיוחד כשמדובר בהתניידות באזורים העירוניים הצפופים, אבל גם במקומות אחרים. יחד עם זאת, כל מי שרוכב על קורקינט חשמלי או מחזיק בו יתמודד מן הסתם בתוך זמן לא רב, עם סוגיית ההחלפה של סוללה לקורקינט חשמלי. בשורות להלן נביא כמה טיפים לרכישת סוללה חשמלית לקורקינט, איך לבחור סוללה ומה המשמעות של הבחירה הזאת. מהו קורקינט חשמלי ומה בינו לבין כלי רכב דו גלגליים אחרים? מה התפקיד של הסוללה בקורקינט החשמלי? איך בוחרים את הסוללה הדרושה? כל התשובות בהמשך המאמר.

מהו קורקינט חשמלי ומה בינו לבין כלי רכב דו גלגליים אחרים

הקורקינט החשמלי הוא כלי רכב נוח המאפשר למשתמש בו לנוע בחופשיות ממקום למקום, בעיקר באזורים עירוניים או בתוך מתחמים סגורים גדולים, דוגמת קמפוס של אוניברסיטה או מפעל או מקום עבודה גדול. מדובר בהמצאה גאונית, שהפכה את הקורקינט שהיה לכל היותר צעצוע נחמד לילדים, לכלי תחבורה עירוני שקשה כיום לדמיין את החיים בלעדיו. מצד אחד, הקורקינט הוא קטן וקומפקטי הרבה יותר מאופניים חשמליות וכלי רכב חשמליים אחרים. מצד שני, הוא קל לשימוש, נוח מאד ומאפשר תנועה יעילה גם במקומות צפופים. טווח הנסיעה שלו יחסית קצר, אבל הפיצוי על המגרעת הזאת הוא איכות הנסיעה והעובדה שעם הקורקינט אפשר להתנייד בקלות.

סוללה לקורקינט חשמלי והתפקיד שלה

סוללה לקורקינט חשמלי היא מקור האנרגיה המאפשר להניע את הקורקינט כאמור ללא צורך במאמץ היתר הכרוך בדיווש או, במקרה של הקורקינט, הסתייעות ברגליים על מנת לדחוף את הקורקינט קדימה. בתוך כמה שנים מאז הגיע הקורקינט החשמלי הראשון לישראל הוא הפך ללהיט בקרב כמה קבוצות אוכלוסייה – סטודנטים, ילדים בני נוער וסתם אנשים מן השורה. בכל המקרים הללו, סוללה לקורקינט חשמלי, כאשר היא מותאמת לקורקינט, עשויה לשפר את איכות הנסיעה ואת הטווח שלה.

איך לבחור סוללה לקורקינט חשמלי

התשובה לשאלה איך לבחור סוללה לקורקינט חשמלי כוללת שני חלקים: החלק הראשון הוא שהסוללה תתאים לסוג הקורקינט ולהספק של המנוע שלו. סוללה חלשה פוגעת בחוויית הרכיבה. סוללה חזקה מדיי עלולה להשבית את המנוע עקב התחממות יתרה. החלק השני הוא האיכות של הסוללה. ככל שהסוללה איכותית יותר, כך היא תחזיק זמן רב יותר והזמן בין הטעינות שלה יהיה ארוך יותר. לפני שרוכשים סוללה לקורקינט חשמלי חשוב להתייעץ עם בעל מקצוע שידע להתאים את הסוללה הן לצרכים של הרוכש מצד אחד והן ליכולות שלו מצד שני. אם יש לך עניין ברכישת סוללה לקורקינט חשמלי, זה המקום הנכון עבורך. כדאי ליצור קשר כבר כעת והמומחים שלנו יסייעו לך לבחור את הסוללה המתאימה לצרכים ולאפשרויות שלך.

קרדיט תמונה PIXABAY