החופש הגדול כבר איתנו ולכולנו יש תוכניות כאלו ואחרות לחופשות משפחתיות. כמובן שאחד היעדים הבולטים היא בירת התיירות הדרומית של ישראל – אילת, המציעה שורה ארוכה של אטרקציות המתאימות לקטנים ולגדולים. בשורות הבאות נסקור כמה מהבולטות שבהן.

המצפה התת ימי

כאשר מדברים על אטרקציות באילת לילדים חייבים לתת מקום של כבוד למצפה התת ימי, הפועל עוד משנת 1975 וזוכה להערכה רבה בעולם. המצפה משתרע על פני שטח של אלפי מטרים רבועים ומציע מגוון רחב של מתחמים, שלכל אחד מהם יש את הייחוד שלו. כך למשל, עולם הכרישים של המצפה יפגיש אתכם עם טורפי העל המסעירים את הדמיון, ובו נמצא האקווריום הגדול מסוגו במזרח התיכון, ביחד עם מנהרה שקופה ענקית שבתוכה אתם הולכים ולצדכם ומעליכם שוחים הכרישים, עטלפי ים, חתולי ים ושלל דגים.

כמובן שאי אפשר לוותר על ירידה במגדל של המצפה, שישה מטרים מתחת לפני המים, בדיוק במקום בו שוניות האלמוגים הן היפות והשמורות ביותר. מלבד זאת, המצפה התת ימי כולל את בריכת הצבים המפורסמת, את המתחמים המוקדשים לדגים נדירים, לבעלי חיים ימיים הזוהרים בחשיכה, ועוד. ניתן גם להצטרף לפעילויות כמו האכלות של צבים וכרישים, משחקי אתגר למשפחה, שייט בספינה השקופה קורל 2000, ועוד. יש לציין כי כרטיס הכניסה למצפה תקף ל- 3 ימים מלאים, כך שתוכלו לצאת ולהיכנס כאוות נפשכם.

אטרקציות רבות נוספות

יש עוד המון אטרקציות באילת לילדים. לדוגמא, חובבי משחקי הוידאו ימצאו עולם מלהיב בקניון אייס מול שגם מציע החלקה על הקרח באמצע המדבר, לצד בתי קפה, חנויות ופינות התרגעות להורים. בנוסף, אפשר בשעות הנוחות להצטרף לטיולי ג’יפים, טרקטורנים וכדומה, וגם לטיולי גמלים המלווים באירוח מדברי אותנטי. את בעלי החיים של הים האדום הטרופי אפשר לראות כמובן לא רק דרך זכוכיות המצפה, אלא פשוט להיכנס עם שנורקל ומסיכה למים – ורק להיזהר על השוניות ולהישמע להוראות השלטים.

מי שמחפש אטרקציות אקסטרים לילדים ובני נוער נלהבים במיוחד, כדאי לסור אל מתחם טופ 94 שנמצא באזור התעשייה הצפוני של אילת, שם מצוי קיר טיפוס גבוה ושלל פעילויות אנרגטיות במיוחד. לחובבי הטיולים שביניכם כדאי לצאת באוטו או ברגל (לשים לב לשעות החמות) אל עמודי עמרם, אל הקניון השחור או אל עמק ססגון, ומעבר לכך הרי אילת מציעים עוד מגוון ערוצים נסתרים ונקודות תצפית מרהיבות.