אם אתה סקיפר ומתכנן להשכיר יאכטה לטיול רומנטי, משפחתי או עם חברים ביוון, יש כמה דברים שכדאי שתדע. אכן, לפני הנופש כדאי להכיר את אפשרויות ההשכרה הקיימות, את האופציה לצאת לבד או בהפלגת קונספט עם אנשי צוות ומדריכים מלווים, את הציוד שיש לקחת, ועוד הרשימה ארוכה.

אבל קודם כל, אם אין לך רקע באזור של יוון, לפני הפנייה אל חברות שמציעות השכרת יאכטה לסקיפרים כדאי שתפנה לישראלים שחיים ונושמים את יוון. אכן, ישנן חברות שמתמחות ופועלות ביוון, שיוכלו לספר לך בעברית ברורה אל מי כדאי לפנות, אצל מי להשכיר ומדוע, אילו מסלולים כדאיים יותר ופחות, וכן הלאה. החברות האלו יוכלו למנוע ממך לבצע טעויות לא נעימות, כמו השכרת יאכטה שאיננה מתאימה, או מחברה שאינה ידועה באיכות הסירות שלה. בנוסף, יוכלו לשבת איתך ולהבין מהי מסגרת התקציב, כמה אנשים מפליגים, כמה ימים יש לך ומה התאריכים המתוכננים, מהם תחומי העניין של המשתתפים, ועוד.

בחברות האלו גם מציעים סדנאות קצרות לתכנון של מסלול הטיול, ומגישים הרבה מאוד מידע בחינם לגבי הציוד שצריך לקחת, איך להפעיל את הילדים, טיפים נהדרים על חופים, מפרצים, מסעדות, בתי קפה, כפרים, שווקים וכיוצא בזאת.

מה כדאי לקחת להפלגה

כפי שאתה בוודאי יודע, ביאכטות אין יותר מדי מקום לאחסון ולכן כדאי לחשוב באופן חסכוני מבחינת הציוד. עדיף שכל משתתף בהפלגה יכין לעצמו תיק אחד, ועדיף שיהיו אלו תיקים שאינם קשיחים  אלא ניתנים לקיפול. באופן כללי, כאשר משכירים יאכטות ביוון מקבלים מגבות, שמיעות ומצעים, כך שאת אלו לא תצטרכו להביא מהבית.

אז מה שכן כדאי להביא הוא ביגוד קצר וביגוד חמים, שכן הלילות נוטים להיות קצת קרירים, וכן מעיל רוח. מלבד זאת, כדאי לזכור שבטיול ישולבו גם מסלולים הליכה, ולכן כדאי שיהיו נעליים נוחות להליכה, כובע, כפכפים וסנדלים, וזאת לצד בגד ים ומגבת חוף. כמובן, יש לקחת גם חומר נוגד יתושים, קרם הגנה מהשמש, תרופות ועזרה ראשונה בסיסית, פנס, אולר, מסיכת צלילה, תרמיל גב קטן לטיולים על היבשה, משחקים כמו שש בש וקלפים להעברת הזמן, מצלמה וכדומה. ולבסוף, לא לשכוח את רישיונות השייט, דרכון בתוקף ורישיון להשכרה של רכב.

קרדיט לתמונות FREEPIK