עורך דין מיסוי מקרקעין הינו איש מקצוע אשר מתמחה בכל הנוגע למקרקעין, לרבות מיסוי מקרקעין. כמו בכל תעשייה כזו או אחרת, עלינו לשלם מסים כאלו ואחרים למדינת ישראל.

ניתן לומר באופן חד משמעי כי בעת בה מדובר על מיסוי מקרקעין, מדובר על ענף ייחודי במיוחד, כזה המחייב התמחות וניסיון רחב שנים, זאת במיוחד במטרה להבטיח כי עורך הדין בו אתם בוחרים יוכל להעניק לכם את השירות האידיאלי ביותר עבורכם, שירות שיעניק מענה מלא ומקיף לכלל הדרישות והבקשות האישיות שלכם. על מנת להקל עליכם טרם הגעתכם אל מעמד הבחירה, ריכזנו עבורכם במאמר הבא את כל מה שצריך לדעת טרם בחירת עורך דין מיסוי מקרקעין, במטרה לוודא כי אכן תבחרו בעורך הדין המתאים ביותר עבור הצרכים האישיים שלכם.

החשיבות מאחורי בחירת עורך דין מיסוי מקרקעין

אפשר לומר באופן חד משמעי כי כל אדם שרכש או לחילופין ביצע עסקת מקרקעין כזו או אחרת יודע כי השכרת שירותיו של עורך דין מיסוי מקרקעין היא בחירה הכרחית המחייבת שיקול דעת. על כן, יש לציין כי תפקידו העיקרי של עורך הדין למיסוי מקרקעין יהיה להגן על הלקוח אותו הוא מייצג מפני הונאות כאלו ואחרות וכמו גם, מפני כל טעות פוטנציאלית לאורך כל תהליך העסקה. יחד עם האמור, חשוב לציין כי לעורך דין מיסוי מקרקעין תפקיד מרכזי נוסף והוא הדיווח לרשויות המס על קיום עסקת המקרקעין שלכם שכן, עורך הדין מחויב בדיווח לרשויות המס ובהתאם לעשות, שתי הצדדים בעסקת המקרקעין מחויבים בתשלום מיסים כאלו ואחרים על פי למדרגת המס אליה הם נתונים בהתאם למצב הכלכלי שלהם.

יחד עם האמור, חשוב לציין כי עורך המתמחה בענייני מיסוי מקרקעין הוא איש מקצוע אשר בוחן מקרוב את כלל עסקאות המקרקעין אותן הוא מלווה במטרה לוודא כי כלל הפרטים המוצגים בעסקה, לרבות אלו שנמסרו על ידי הצד השני אכן נכונים וקיימים.

כך תבחרו עורך דין מיסוי מקרקעין בצורה נכונה

בראש ובראשונה, ההמלצה תהיה לבדוק כי עורך הדין עליו שמתם עין אחר מתמחה במיסוי מקרקעין בלבד ולא במספר ענפים נוספים שכן, ניתן לומר באופן חד משמעי כי עורכי דין ישרים לא יעסקו במספר ענפים בהם הם לא בקיאים מספיק במטרה לוודא הטעיות מכוונות או לחילופין היא השגת מטרת הלקוחות השונים. יחד עם זאת, חשוב לבדוק כי עורך הדין עליו שמתם עין אחי בקיא בתחום באמצעות בדיקת מספר התיקים הדומים בהם הוא עסק לאחרונה ובכמה מכל אותם תיקים התבקש עורך הדין לעסוק ולהחזיר מיסים לקהל לקוחותיו המגוון ותחת אילו מקרים.