פורצי כספות אינם מיועדים רק לשוד ופריצה. יש עוד הרבה סוגים של עבודה שצריך לעשות, כמו פתיחת כספת או פיצוח כספת מבלי לפגוע בה.

פורצי כספות יכולים לפצח כל סוג של מנעולים וכספות, לרבות אלקטרוניות. הם יכולים גם לפתוח כל סוג של מנעול בעזרת הכלים והטכניקות המיוחדות שלהם. הידע של הפורץ אינו מוגבל לסוג אחד בלבד של מנעול או כספת ולכן הם נשכרים לרוב על ידי חברות שרוצות שהם יפרצו לכספות של עצמם או כאלו השייכות לחברות אחרות.

איך תדעו אם החברה שלכם זקוקה לפורץ? אם לחברה יש כמויות גדולות של מזומנים בהישג יד, סביר להניח שהם ישכרו פורץ למטרות אבטחה. החברה עשויה גם כן

פורצים הם אנשים מומחים בפריצת כספות. פורצים קיימים כבר זמן רב ותמיד פרצו לכספות כדי להכניס פנימה את חפצי הערך.

תפקידו של פורץ הוא לפרוץ לכספת, למצוא את חפצי הערך, ולברוח מבלי להיתפס. אין הגבלה על סוג העבודה שהם יכולים לעשות. הם יכולים לפרוץ לכל סוג של כספת ולגנוב כל דבר מתכשיטים ועד מזומנים.

פורצים בדרך כלל לא טובים בכתיבה אבל הם יודעים לפצח כספות ולמצוא את חפצי הערך שבתוכם.

מה כוללת פריצת כספות?

מפצח כספות הוא אדם המשתמש בידע בטכנולוגיה ובטכניקות בטוחות כדי לפרוץ לכספות. לעתים קרובות הם משתמשים באיסוף מנעולים, פיצוח כספות ומיומנויות אחרות כדי לפצח את המנעול או לעקוף את מנגנון הנעילה של הכספת.

אדם זה חייב להיות מסוגל לעבוד עם כלים כמו מקדחה, סרגל חטטנות ומוט. הם חייבים גם להיות בעלי ידע בטכנולוגיה בטוחה כדי לדעת כיצד הם יכולים לפתוח אותם.

המונח “מפצח” משמש לעתים קרובות לסירוגין עם “פורץ” או “מפצח בטוח”.

ישנם סוגים רבים של כספות המשמשות אנשים ועסקים שונים. לדוגמה, כספת משמשת את הבנקים לאחסון חפצי הערך שלהם. הם מקשים על אנשים לפרוץ אליהם, ולכן ישנם מפצחי כספות שמתמחים בפריצה לכספות אלו.

כמה זמן לוקח בדרך כלל התהליך לפריצת כספת?

תהליך הפריצה לכספת אורך לרוב כשעתיים. זה יכול לקחת יותר זמן אם לכספת יש יותר ממנגנון נעילה אחד.

השלב הראשון הוא לזהות את מנגנון הנעילה שבו נעשה שימוש. לאחר זיהויו, השלב הבא הוא להסיר את הברגים מהדלת ולאחר מכן להשתמש בקובץ מתכת כדי להסיר את שאריות הברגים. השלב הבא הוא לקדוח בדלת עד שתגיעו ללוח פנימי שייתן לכם גישה למנגנון נעילה שבתוכה. לאחר מכן, תוכל לגלות איזה מפתח פותח אותו ולאחר מכן ליצור עותק של המפתח הזה כדי שתוכל להשתמש בו מאוחר יותר כאשר תנסה לפתוח שוב את הכספת שלך.

בחירת פורץ כספות

בבואכם לבחור פורץ כספות כדאי לדעת מה לחפש. יש כמה דברים שכדאי להקפיד עליהם בעת שכירת מפצח כספות.

* מפצח טוב יהיה בעל ניסיון בתחום

* מפצח טוב יהיה בעל ניסיון בסוג המנעולים בהם משתמשים בביתכם

* מפצח טוב יהיה בעל ניסיון עם הכלים והטכניקות שהם צריכים להשתמש עבור סוג המנעול הספציפי שלך

מפצח כספות יכול להיות פורץ חובב או מקצועי. ההבדל ביניהם הוא שלמקצוענים יש סבירות גבוהה יותר ניסיון עם כספות וכספות, בעוד שלחובבים יש ניסיון רק בבחירת מנעולים.

קרדיט תמונה FREEPIK