אם יש משהו שאי אפשר להקל בו ראש, זה כמובן הנושא של בטיחות באש. כל מי שכבר היה באזור שיש בו שריפה יודע: זה קורה בבת אחת. זה יכול לקרות בכל מקום, החל משטח פתוח ועד משרדים או מבנים סגורים. מה שמשותף לשריפות, זה שאי אפשר לצפות אותן, ובדרך כלל לא פשוט לכבות אותן. בלי הודעה מוקדמת האש בבת אחת מתלקחת. היא נדלקת ועוברת במהירות מחפץ אחד לאחר, מעץ אחד לשני. אומנם בימים של חמסין אנחנו יכולים לצפות יותר בקלות לשריפות, אך בפועל, זה תמיד מפתיע אותנו כשזה קורה. מה זה אומר מבחינת הבטיחות באש ברמה הבינלאומית? ומה עושה המדינה בנושא? חשוב שתדעו: יש חוקים מאוד ברורים בנושא הזה. זה לא במקרה שכמעט בכל מבנה בימינו אפשר למצוא ציוד כיבוי אש , כי החוקים ברורים בעניין הזה. למעשה, עסק מסוים שיפעל בלי אישור כיבוי אש, הוא עסק שפועל לא בצורה חוקית. לכן, אם יש אפשרות לעשות משהו בנידון, לקבל את האישורים הנדרשים וגם לקבל סיוע מהמדינה, מובן שצריך לעשות זאת, ויפה שעה אחת קודם.

איזה סוג של ציוד לצורך כיבוי אש אתם צריכים?

בבואנו לדבר על עניין חשוב כמו כיבוי אש, כפי שראינו, יש חוקים ברורים בנושא. לכן חשוב להבין: זה לא שאתם יכולים ככה סתם להיכנס למשרד שלכם, בישראל או בלונדון, ולבחור לבד את הציוד הדרוש לכם לצורך כיבוי אש. למעשה, השאלה איזה ציוד של הצלה וכיבוי יהיה לכם בכל מקום שבו אתם נמצאים תלויה בכמה גורמים. ראשית, מה אומר החוק? ושנית, מהם הנתונים של המבנה? ממש כפי שקורה בכל מדינה אחרת, גם בישראל יש חוקים ברורים בעניין הזה. כך למשל, גודל המבנה, השאלה כמה אנשים יש בו בממוצע והשאלה כמה קומות הוא כולל – תשפיע על סוג הציוד שצריך להיות בו לצורך כיבוי אש. לכן חשוב מאוד להתייעץ עם המומחים. במילים אחרות: זה לא שאתם יכולים להחליט לבד באיזה ציוד אתם בוחרים. יש חוקים שמדברים על השאלה האם צריך במקום מסוים מטפים והן על השאלה האם צריך צינורות לכיבוי אש וציוד נלווה.

ממי ניתן לקבל סיוע בתחום כיבוי האש?

אם הייתם חושבים על לימוד אנגלית בזום , סביר להניח שהייתם עושים מחקר שוק מקדים. הייתם בודקים איזה חברות מלמדות היום אנגלית דרך הזום ובעיקר, הייתם רוצים לדעת איזו חברה בתחום הזה נחשבת לכמה שיותר מומלצת. חשוב לעצור ולהבין: זה בדיוק מה שצריך לעשות גם כאשר רוצים לקבל עזרה בכל מה שקשור לתחום הסבוך של כיבוי אש. אם תבדקו את הדברים, אתם תגלו שיש בארץ שלנו לא מעט חברות שעובדות בתחום הזה. כל חברה מציעה שירות נהדר וכל חברה מבטיחה להעמיד לצידכם את אנשי המקצוע הכי טובים שיש בתחום ככיבוי האש וההצלה. יחד עם זאת, לא בכל מקום באמת תקבלו כל מה שמבטיחים לכם. לכן יש טעם לבדוק היטב במי אתם בוחרים. האם מדובר, למשל, על חברה שנותנת שירות בנושא של אישורי כיבוי והצלה רק בישראל או גם מחוצה לה? והאם מדובר על חברה מוכרת ובעלת מוניטין בתחום של אישורי של כיבוי והצלה? הרעיון הוא לפנות אל הטובים ביותר. אתם לא רוצים להרגיש שאתם מבזבזים את הזמן שלכם, ואתם בהחלט רוצים לקבל בסופו של דבר את האישור הנדרש. לכן שווה לבדוק במי אתם נעזרים, כי כך תקבלו מהר יותר את אישורי הכבאות וההצלה שאתם צריכים.

קרדיט לתמונות FREEPIK