לא לחינם אומרים שצרות באות בצרורות ולפעמים איננו יכולים להבדיל מה קדם למה. האם אלה הגירושין שעומדים בפתח? או אולי פשיטת רגל מתקרבת? או שאולי פשיטת הרגל היא שהובילה לסכסוכים רבים בתוך המשפחה ולהחלטה על גירושין? כך או כך, כאשר המצב בבית אינו יציב, תמיד יש למי לפנות. עורך דין מקצועי המכיר את החוק, יודע כיצד לגשת לבעיה.

מי מוגדר כפושט רגל?

פושט רגל הוא למעשה אדם אשר עובר תהליך של חדלות פרעון באמצעות ליווי של עורך דין מומחה לפשיטת רגל. המטרה היא להגיע להסדר משפטי שיאפשר לפושט הרגל להשתקם, שכן במצבו הנוכחי הוא אינו יכול לשלם את חובותיו. על פי החוק, כדי להיות פושט רגל האדם חייב להיות בן 18 ומעלה. כמו כן, חשוב שיתקיים לפחות אחד מבין התנאי הבאים: פושט הרגל גר בישראל או שישראל שימשה עבורו כמקום מגורים, האדם ניהל עסקים בארץ או היה שותף לעסקים בישראל, או שהוא היה שותף של אנשים אשר ניהלו עסקים בארץ.

נוסף על כל האמור, קיימים מקרים מסוימים שבהם יכולה להתקיים פשיטת רגל הלכה למעשה: פושט הרגל העביר את נכסיו מתוך כוונה לפעול במרמה, התקיים שיעבוד של נכסים במטרה לעשות עבירה, החייב עזב את הארץ כדי לברוח מהנושים או התחמק מנושיו בכל דרך אחרת, פושט הרגל הגיש הצהרה אשר לפיה הוא אינו מסוגל לשלם את חובותיו, הוגשה בקשה לפשיטת רגל, החייב הודיע לנושים שהוא אינו מסוגל לשלם את חובותיו, וכן החייב אינו עמד בכל התנאים שהוטלו עליו בבית המשפט בגין פשיטת רגל.

מהן ההגבלות החלות על מי שפשט את הרגל?

קיימות הגבלות שונות אשר חלות על אדם שפשט את הרגל. ראשית, פושט הרגל מוכרז כלקוח מוגבל בבנק. כל הבנקים בארץ מקבלים התראה על פשיטת רגל והלקוח אינו יכול לפתוח חשבון או לנהל חשבון בבנק, או לבצע שימוש כלשהו בכרטיס אשראי. שנית, על פושט הרגל חל איסור להקים תאגיד, חברה או עמותה או להיות בעל תאגיד. שלישית, על פושט הרגל חל איסור יציאה מהארץ, מחשש שהוא יברח עם חובותיו לחו”ל ולא ישלם אותם בזמן.

את תהליך פשיטת הרגל מלווה תמיד עורך דין מנוסה ומקצועי אשר יודע ללוות את החייב בכל צעד ושעל, כך שהוא יוכל להשתקם בסופו של דבר, בייחוד אם הוא נכנס לחובות בתום לב.

איך בוחרים עורך דין גירושין?

פשיטת רגל היא הסתבכות רצינית אשר עלולה בסופו של דבר להחלטה להתגרש, גם לאחר שהליכי גישור והשכנת שלום בית לא הועילו. על מנת לשיג את כל הזכויות, בייחוד במצב שברירי כל כך של מחסור בכסף, חשוב לפנות לשירותיה של עו”ד גירושין. עורכת דין מנוסה ומקצועית זו יודעת כיצד לפעול בזמן אמת. כמובן, ישנם כמה דברים שכדאי להביא בחשבון כאשר בוחרים שירותי עורך דין:

  • ניסיון – חשוב לבחור בעורכת דין שיש לה ניסיון רב בתחום ואשר מכירה את כל הסעיפים בחוק ויודעת לסייע מעל ומעבר.
  • מחיר – עורכת הדין צריכה לגבות מחיר הוגן עבור שירותיה. כדאי לערוך סקר שוק על מנת לראות אילו מחירים מוצעים היום ולאחר מכן לבקש הצעת מחיר מעורכת הדין שפונים אליה.
  • יחס אישי – גירושין הם עניין רגיש, ואתם זקוקים לעורכת דין קשובה אשר יודעת להוביל את כל הליך הגירושין בעדינות וברגישות.

מכל מקום, על מנת לעמוד על טיבה של עורכת הדין, מומלץ לקבוע איתה פגישה ראשונית, לשוחח בנחת, לראות מה היא מציעה וכיצד תוכלו להתקדם יחד כדי להשיג את המטרה.