מלחמות סייבר מהוות כיום מלחמות משמעותיות ביותר בעולם המודרני שאנו חיים בו. אין ספק שההתקדמות הטכנולוגית מציעה לנו חיים נוחים יותר ואיכותיים יותר, אך יחד עם זאת, היא טומנת בתוכה לא מעט סיכונים. עם ההתקדמות הטכנולוגית בתחום האינטרנט, מתעוררים אתגרים שונים בתחום האבטחה. מכיוון שאנו חיים בעולם שבו הגישה למידע מאוד זמינה, הרי שיש צורך ניכר וחשוב שכל ארגון יגן על מאגרי המידע שלו בצורה הטובה ביותר שיכולה להיות.

עולם הסייבר הולך וצובר תאוצה במהלך השנים. הביקוש לעובדים בתחום זה על כל ענפיו השונים הולך וגדל וככל הנראה לא יהיה במגמת נסיגה בשנים הקרובות. מדי יום צצות מליוני התראות על ניסיונות חדירה לאתרים שונים בישראל ובעולם כולו. פושעי סייבר הופכים להיות נפוצים מאוד ומאיימים באופן משמעותי על ארגונים וחברות שונים כאשר המגמה שלהם לרוב היא להרוויח מידע חשוב או כסף. כל ארגון שמעוניין להגן על המידע שלו בצורה הטובה ביותר, חייב מומחי סייבר שיעבדו מסביב לשעון על נטרול איומים למידע של הארגון, התכוננות לתרחישים שונים וחיזוק מערך ההגנה על המידע בארגון.

קורסים בתחום הסייבר שכדאי ללמוד

בתחום הסייבר קיימים ענפים רבים. בוגרי קורס סייבר מומלץ כאמור מבוקשים מאוד כיום בתעשייה, אך בכדי למצוא עבודה טובה בתחום בתום לימודי קורס סייבר ולהשתלב בה, יש צורך לבחור את הקורס הנכון וכן את המקום הנכון והטוב ביותר ללמוד בו את הקורס המדובר. הנה כמה קורסים מומלצים בתחום הסייבר שכדאי ללמוד:

קורס מיישם אבטחת מידע- תפקידו של מגן הסייבר הוא לתכנן וליישם מנגנוני אבטחה שונים בכדי להגן על מערכות החברה או הארגון ולהגן על הרשתות של המחשבים של הגופים הללו. מגן סייבר יכול לסייע ביצירה של תוכנית התאוששות מפריצה של האקרים למחשבי הארגון. קורס מיישם אבטחת מידע או קורס מגן סייבר הוא קורס שיסייע לכם להשתלב בתפקיד חשוב מאוד בכל ארגון.

קורס מבקר אבטחה- מדובר על קרוס אשר מאפשר לכל אדם להשתלב בתפקיד של מבקר אבטחת סייבר. תפקידו של אדם זה הוא לעבוד עם חברות וארגונים מתוך מטרה לספק עבורם ביקורות מקיפות אודות מערכות האבטחה שלהם. יתכן כי האדם המדובר יעבוד גם כהאקר כובע לבם שהתפקיד שלו הוא למנוע מהאקרים אחרים לפרוץ לארגון מתוך הבנת הכוונות שלהם.

מומחה אבטחת סייבר- מדובר על קורס אשר מעניק לכל אדם את האפשרות להשתלב בארגוני כמגן סייבר ברמה הבכירה ביותר, שתהיה אפשרות למנות אותו כראש צוות אוטומוני.

יועץ אבטחה- מדובר על קורס אשר יעניק לאדם את האפשרות לעסוק באופן עצמאי ולהשתלב בחברות בענפים השונים כאשר תפקידו יהיה  להעניק ייעוץ אסטרטגי הנוגע הגנה על רשתות, מערכות ונתונים רגישים שונים.

היכן כדאי ללמוד קורס סייבר?

אם אתם מעוניינים להשתלב באחד התפקידים שפורטו לעיל, חשוב מאוד לבחור את קורס סייבר מומלץ, אך חשוב לא פחות לבחור את המקום הטוב ביותר ללמוד בו. על אף שכיום ניתן למצוא לא מעט מכללות המציעות לימודי קורס סייבר, בכדי ללמוד קורס ברמה גבוהה הכולל גם ידע תאורטי בתחום וגם התנסות מעשית ברמה הגבוהה ביותר, כדאי מאוד לבחור במכללת קרנליוס המציעה מגוון קורסים טובים מאוד בתחום סייבר אשר ישלבו לבוגרי הקורסים להשתלב בתעשייה המדוברת בצורה הטובה ביותר.

לפרטים נוספים – https://www.kernelios.com/he/