גיימרים מקצועיים יכולים לשבת על הכסא שעות רבות מבלי לקום. חלקם מעידים על כאבי גב, ברכיים ותחושת נימול בגפיים כאשר הם קמים לאחר משחק ממושך. כסא גיימינג מרשים ומעוצב ככל שיהיה אם הוא לא תומך בצורה נכונה בעת הישיבה הממושכת, חייבים להחלפו בכדי למנוע התפתחות כאבים ודלקות עתידיות.

אז איך נבחר כסא גיימינג בצורה נכונה?

כסא גיימינג הוא כסא שיושבים עליו שעות רבות, על כסא הגיימינג להיות תומך בצורת היישיבה הייחודית של הגיימר. כדי לאפשר ישיבה רציפה בנוחות מקסימלית ללא כאב או תחושת נימול בידיים וברגליים. כסא גיימינג יכול בקלות להפוך גם לכסא משרד לשעות העבודה. הוא מאפשר ישיבה ממושכת נוחה כאשר מקפידים על מספר פרמטרים חשובים:

  1. תמיכה לגב- המשענת של הכסא מאפשרת תמיכה לגב התחתון והעליון. מרבית כסאות הגיימינג מגיעים עם משענת גבוהה. על המשענת יש כרית תמיכה לגב התחתון ולצוואר. כסאות מדגמים מסויימים יגיעו עם אפשרות ניפוח באזורים אלו כדי להתאים את התמיכה בצורה אופטימלית למבנה הגוף של הגיימר. בכסא שמגיע עם כריות חשוב למקם אותם באזורים הנכונים כדי לאפשר תמיכה ראויה.
  2. תמיכה לידיים- גיימרים משתמשים בעיקר בידים, הן חייבות תמיכה ראויה כדי למנוע מנח לא תקין שיגרור מאמץ  ואף דלקות במפרקים.  כסאות גיימרים מגיעים עם ידיות תמיכה מתכווננות. את הידיות יש לכוון לפי הגובה והמנח הרצוי כדי לתת לידיים את המנח הנח ביותר.
  3. גלגלים- כסא גיימינג מגיע עם גלגלים המאפשרים תנועה מהירה בחלל החדר מבלי לקום, גלגלים איכותיים וחזקים מגיעים עם צירים ממתכת, בכדי שיעמדו בעומס לאורך זמן.
  4. ריפוד נושם- דווקא בגלל שמדובר בכסא שיושבים עליו הרבה זמן יש לתת את הדעת לאיכות הבד ממנו הוא עשוי. כסא גיימינג מומלץ הוא כזה שמגיע עם ריפוד נושם שמפאשר ישיבה נוחה ללא תחושת הזעה וחום. בדים סינטטים לא באים בחשבון. רק בדים איכותיים כדוגמת עור נושם יאפשרו ישיבה נוחה ונעימה.
  5. כסא גיימינג מתכוונן- אחד הפרמטרים החשובים ביותר, כדי לשבת בגובה הנכון ובזווית הנכונה והנוחה ביותר. חשוב לבחור כסא שמאפשר התאמה. גובה הכסא, זווית הגב, גובה וזווית הידיות משענת הראש ועוד. בבתים בהם יש מספר משתמשים יתאפשר לכוון את הכסא לפי הגובה והמבנה של כל אחד מהיושבים בהתאמה.

כסאות גיימינג על סוגיהם, מגיעים בשלל סגנונות וצבעים  שניתן להתאים לפי עיצוב החדר והאבזור של המחשב. את הכסאות ניתן להשיג בגדלים שונים. חשוב להבין שמה שיכול להיות נח לגיימר אחד לא בהכרח יהיה נח לאחר. לכן, לפני ביצוע הרכישה מומלץ לשבת על כמה כסאות ולבחור את הכי נח. וגם לאחר הרכישה לנסות להגביה ולהנמיך את הכסא לכוון את הידיות והכריות בצורה הכי מדוייקת .

כסאות גיימינג מגיעים עם אבזורים שונים וטווח מחירים רחב. מכסא שכולל בתוכו מערכת סאונד מקצועית עם סאב וופר ועד מנועי רטט שהופכים את חווית המשחק למוחשית. כמובן, ככל שהטכנולוגיה עולה כך עולה גם המחיר בהתאמה. חשוב לבחור בחנות שמציעה טווח מבחר רחב של אופציות כדי שתוכלו להתאים לעצמכם את כסא הגיימינג הנח והמתאים לכיס.